Kayıt Ol

Toplam fiyat ₺ 550
Katılım süresi sona ermiştir.
Nur Engin ile Online Okuma Kulübü

Okuma Kulübü

21 Eylül Çarşamba akşamı, Nur Engin ile Online Okuma Kulübü başlıyor! Toplamda dört oturumdan oluşacak olan kulübümüzün ilk konusu ise: Gotik Roman ?Frankenstein, Dorian Gray’in Portresi, Dr. Jekyll ve Mr. Hyde ve de Uğultulu Tepeler romanlarını inceleyeceğiz.

Program

  • 21 Eylül: Romantizm ve Gotik romana giriş – Frankenstein – Mary Shelley
  • 5 Ekim: Gotik romanın gelişimi – Uğultulu Tepeler – Emily Brontë
  • 2 Kasım: Bölünmüş Ruhlar – Dr. Jekyll ve Bay Hyde – Robert Louis Stevenson
  • 16 Kasım: 19. Yüzyılın Sonunda Gotik Roman – Dorian Gray’in Portresi – Oscar Wilde

*Bu atölyemiz 25 yaşa kadar örgün öğrenimdeki öğrenciler için 400 TL’dir. Öğrenci kimliğiniz veya belgenizin fotoğrafını 05532049502 numaralı telefona whatsapp üzerinden ilettiğinizde size bir kod verilecektir.

Edebiyat Atölyeleri>

 

Nur Engin

1980 yılında Eskişehir’de doğdu. Türkiye’nin farklı şehirlerinde eğitim hayatını sürdürdükten sonra Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2001’de mezun oldu. Hemen ardından devam ettiği yüksek lisans çalışmasını Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu olarak Türk Edebiyatı öğretmenliği bölümünde tamamladı. Türk Edebiyatı bölümünde Talat Halman, Hilmi Yavuz ve Mehmet Kalpaklı gibi değerli hocalardan aldığı dersler edebiyat anlayışını geliştirmesinde büyük rol oynamıştır.

Üniversitede Eğitim Fakültesi yüksek lisans programında yürütülen bir projedeki araştırmaları tamamlamak için Fulbright bursuyla 2002’nin Eylül ayında Amerika’ya gitti. İki aylık çalışmanın ardından yurda dönüp Bilkent Üniversitesi’nden yüksek lisansta onur öğrencisi derecesiyle 2003’te mezun oldu. Mezuniyetinin ardından kabul aldığı Amerika’daki Iowa State Üniversitesi’nde Uygulamalı Dilbilim bölümündeki yüksek lisans çalışmasına başladı.

Bu bölümden de onur öğrencisi olarak tezini kitaplaştırarak 2005 yılında mezun oldu. Dilbilimin yanı sıra uzmanlaştığı iki alan bilgisayar destekli dil öğrenimi ve akademik amaçlı yazma üzerinedir. Bir süre Ahıskalı Türkler’den oluşan bir mülteci grubuyla Amerika’da Yaşam ve İngilizce öğrenme üzerine bir devlet kurumunda çalışmalar yürüttü. Amerika’daki hayatına üç farklı eyalette dil öğrenimi üzerine bazı işlerde çalışarak devam ederken küçük yaşlardan itibaren içinde canlı tuttuğu edebiyat ve yazma aşkından hiç vazgeçmedi.

Kaliforniya’da tamamladığı üçüncü yüksek lisans derecesi ve öğretmenlik sertifikasyonuyla orta okul ve liselerde İngilizce ve edebiyat dersleri verme hakkını kazandı. 2015-2019 yılları arasında geçici olarak yaşadığı Ankara’da, çok özlediği Türkçe kitaplarına kavuştu. Kitap kulübü moderatörlüğü yaparak okuma tutkusunu başkalarına da mutlulukla yaymaktadır. 2019’da kitaplarını da alarak Amerika’ya geri döndü. Okumaya, araştırmaya, öğrenmeye ve yazmaya adadığı bir hayat sürmektedir. Vakit buldukça podcast bölümleri paylaştığı Nur’la Edebiyat Sohbetleri adında bir YouTube kanalı vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Katılımcı Listesi

  • Tarih: 21 Eyl 2022 - 07 Eki 2022
  • Saat : 20:00 - 22:30 (UTC+3)
  • Son Katılım 07 Eki 2022
  • Yer : Zoom

Benzer atölyeler

Nur Engin ile Online Okuma Kulübü
Sanat Tarihi
Zoom

Celil Sadık ile Vincent Van Gogh Hayatı ve Eserleri

Vincent Van Gogh Hayatı ve Eserleri 27 Şubat

Nur Engin ile Online Okuma Kulübü
Sanat Tarihi
Zoom

Celil Sadık ile Sanat Tarihinde Aşk

13 Şubat Salı akşamı, saat: 20.30’da Celil Sadık

Nur Engin ile Online Okuma Kulübü
Felsefe
Zoom

Dağhan Dönmez ile Postmodern Felsefe Atölyesi

Dağhan Dönmez ile 6 hafta sürecek Postmodern Felsefe

Nur Engin ile Online Okuma Kulübü
Sanat Tarihi
Zoom

Celil Sadık ile Online Modern Sanat Atölyesi

Modern Sanat Atölyesi 21 Mart Perşembe akşamı, saat:

Nur Engin ile Online Okuma Kulübü
Arkeoloji Tarih
Zoom

Töre Sivrioğlu ile İnsanlık Tarihi ve Arkeoloji Atölyesi

15 Şubat Perşembe akşamı, Töre Sivrioğlu ile Online